Історичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна разом з Програмою східноукраїнських студій імені Ковальських Канадського інституту українських студій ініціюють проведення низки наукових семінарів з обговорення текстів українознавчих досліджень
Текст у широкому сенсі залишається одним із базових елементів комунікативного поля. Через текст ми сприймаємо, описуємо, інтерпретуємо, уявляємо минуле. У тексті ми актуалізуємо історичне у сучасному. Семінар має на меті розгляд наукових текстів українознавчого напрямку як інструментарію дослідника в публічному й академічному просторах. Зустрічі покликані об’єднати дослідників довкола спільного обговорення текстів статей, розділів монографій та проектів з метою осмислення їхньої проблематики, а також вдосконалення самого тексту як засобу промовляння до авдиторії. Семінар не є цензурним комітетом, не нав’язує канонів чи думок інших, не передбачає традиційного сценарію рецензент/опонент. Він є полем для випробування тексту й місцем взаємодії автора і слухача.
Потреба в організації семінару зумовлена ситуацією, коли дослідник в Україні з низки причин має обмежені можливості для консультацій, діалогів, реальної критики та порад щодо робочих версій своїх текстів. Разом з тим академічна комунікація та перевірка текстів на сприйняття авдиторією є однією з засадничих складових успіху науковця. Участь в семінарах-обговореннях мотивує до нових підходів, продукує свіжі думки й дозволяє «піднятися» над своїм текстом, поглянувши на нього очима читача. Це є шлях до доброго тексту, який зазвичай сам по собі не виникає.
Сучасні цифрові технології розширили можливості традиційних форм наукової комунікації. Однією із ідей семінару є розвиток практик он-лайн обговорення текстів. Тому передбачається, що автори будуть розміщувати свої тексти на порталі «Academia.edu», розділ «Session» якого дозволяє здійснювати коментування та обговорення статей онлайн.
Семінар проводитиметься на базі Навчальної лабораторії історичної інформатики історичного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна (пл. Свободи, 4) в аудиторії 5-59.
Закликаємо подавати заявки на обговорення ваших текстів на наступних семінарах за адресою <lubavsky@mail.ru>. Дослідникам, які мешкають поза межами Харкова та бажають взяти участь у семінарі, Програма східноукраїнських студій імені Ковальських забезпечить проїзд та проживання в Харкові. Відбір заявок здійснюватиметься на конкурсній основі.