Міжнародна наукова конференція «Каразінські читання»

Щорічно у квітні на історичному факультеті Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбувається міжнародна наукова конференція «Каразінські читання», яка стала справжнім святом для молодих науковців не лише України, а й близького і далекого зарубіжжя.

Конференція – один з кращих фахових історичних форумів в Україні, де розглядаються актуальні питання та проводяться активні дискусії у вигляді секційних засідань, круглих столів. Тематика конференції надзвичайно широка: від давньої історії до сучасної, одними з ключових напрямів є археологія, методологія та спеціальні історичні дисципліни, історія стародавнього світу, середніх віків, нового та новітнього часу.

Конференція традиційно відбувається на базі історичного факультету, проте завжди поруч наші друзі та партнери – Харківський університет міського господарства імені О. М. Бекетова, Харківський педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, – які допомагають організувати та провести конференцію на належномурівні. «Родзинкою» кожної конференції є презентація авторських виставок, оригінальних і неповторних, що спеціально готуються організаторами.

Всі матеріали, подані учасниками конференції, публікуються у збірнику тез, автори найкращих доповідей отримають право публікації у фаховому виданні історичного факультету «Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії».

Отже, «Каразінські читання» - це ще й чудовий шлях до самореалізації, апробаційний майданчик для талановитої молоді. Крім того, призовий фонд конференції завжди передбачає нагородження кращих доповідачів цінними виданнями (нерідко, прикрашеного автографом відомого науковця!) та грошовими винагородами.

У 2013 р. учнями професорів Ю. И. Журавського та Б. К. Мигаля було засновано премію імені проф. Б. К. Мігаля. Існують також інші премії. Премією щорічно нагороджуються молоді вчені (студенти, аспіранти, пошукачі) за кращу доповідь, присвячену історії Слобідської України, м. Харкова та Харківського університету.

Історичні «Каразінські читання» посіли гідне місце серед наукових форумів України, адже «Каразінські читання» – це творчі дослідження, плідні дискусії, нові знайомства та цікава програма від організаторів. Це Ваш крок у світ науки і пізнання!