Середньовічна експедиція була створена в 60-х роках ХХ ст. з ініціативи В.К. Міхеєва і довгі роки працювала під його керівництвом. Експедиція продовжує діяти і в наш час під керівництвом В.В. Скирди. Основним напрямком досліджень експедиції є пам’ятки салтівської археологічної культури VІІІ-Х ст. За довгі роки існування експедиції були досліджені такі відомі пам’ятки салтівської культури, як кремаційний Сухогомольшанський, біритуальний Красногорський, ямний Червоногусарівський могильники, розкопувалися городища біля сіл Маяки (Донецька область), Коробові Хутори (Харківська область) тощо. Експедиція проводила розкопки не лише салтівських пам’яток. Можна пригадати розкопки Святомиколаївського козачого монастиря у 1998-1999 рр., слов’янського Донецького городища та центра м. Харкова у 2003 р. та ін. Останнім часом середньовічна експедиція займається розкопками Верхньосалтівського катакомбного могильника, який є епонімною пам’яткою салтівської культури.
Кожен рік в складі середньовічної експедиції працюють студенти-практиканти, а часто й учні харківських шкіл (після перебування в експедиції деякі з них стають студентами історичного факультету).
Про археологічні експедиції та практики ходить багато чуток, які досить часто розповсюджують люди, які самі в них ніколи не перебували. Але для тих хто, пройшов археологічну практики, вона залишила яскраві враження на все життя. Пропонуємо переглянути спогади тих, хто проходив практику в середньовічній археологічній експедиції у різні роки PDF