Музей історії університету


Офіційна сторінка у Facebook

Офіційна сторінка у Instagram

Музей історії університету був відкритий у 1972 р. Він став одним з перших музеїв серед вищих навчальних закладів України, експозицію якого було присвячено історії освіти. Організатором і першим головою Ради музею була В.І. Астахова. До 200-річчя університету за підтримки Асоціації випускників, викладачів і друзів Харківського національного університету іменіВ. Н. Каразіна у приміщенні на II-му поверсі головного корпусубуло обладнано нову експозицію Музею, яка містить більше тисячі експонатів кінця XVIII – початку XXIст.

Фонди Музею налічують близько 19 тисяч одиниць зберігання, у музейному фотоархіві зберігаються більше 10 тисяч фотографій, які висвітлюють історію університету. У Музеї є наступні колекції: випускні фотоальбоми кінця ХІХ – початку ХХІ ст.; фотографії з історії університетського життя в негативах та на електронних носіях; значки та медалі; інтерв’ю випускників та співробітників університету. Крім того, до музейного зібрання входять 233 особові фонди вчених та вихованців університету.

Матеріали музейних колекцій експонуються на тимчасових виставках, залучаються до акцій та перфомансів. На базі Музею функціонує «Клуб університетських історій», гурток для школярів «Майстерність історика».

Для знайомства з сучасним університетським життям відвідувачам Музею запропоновані інтерактивні панелі, де за допомогою спеціально розробленого програмного забезпечення кожен гість може відкрити найцікавішу для себе сторінку Каразінського сьогодення.

Музей історії університету є співзасновником Асоціації співробітників музеїв вищих навчальних закладів м. Харкова, майданчиком для наукових конференцій та творчих зустрічей.

Щороку Музей відвідують більше 6 тисяч гостей. Музей історії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відкритий для індивідуальних відвідувачів та організованих екскурсій (за попереднім записом) з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00. Довідки за телефоном 707-54-72.