Наші випускники

Валентина Астахова

доктор історичних наук, професор, радник ректора ХГУ НУА. Заслужений працівник освіти України, Почесний громадянин міста Харкова.

Тарас Багаліка

випускник 2013 року. Рroject manager (управління командами від 10 до 30 осіб на основі Agile принципов. PMP и Scrum ceртифікації) в компанії Epam.

Балишев Марат Артурович (нар. 1978 р.) —директор Центрального державного науково-технічного архіву України, кандидат історичних наук – «07.00.07 – історія науки і техніки» (Центр дослідження науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва НАН України).

В ЦДНТА України працює з березня 2001 р. (науковий співробітник, старший науковий співробітник, начальник відділу використання інформації документів, заступник директора, директор).

Автор понад 130 наукових, науково-методичних та науково-популярних публікацій у галузі археографії та архівної евристики, історії астрономії, історії науки і техніки, в т.ч. семи науково-довідкових видань та двох монографій.

Член Спілки архівістів України.
Член Української астрономічної асоціації.
Член Міжнародного астрономічного союзу (комісія № 41 – історія астрономії).
Член Ради Асоціації випускників, викладачів і друзів Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна.

Валентина Бездрабко

доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності Київського національного університету культури і мистецтв.

Світлана Бережна

доктор філософських наук, професор, проректор з навчально-виховної роботи Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди

Анастасія Боженко

випускниця 2015 р. У 2019 р. захистила дисертацію на здобуття ступеню кандидата історичних наук на тему: «Формування міського способу життя у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. (на матеріалах м. Харкова). Працює на кафедрі українознавства філософського факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна на посаді старшого лаборанта з вищою освітою. Наукові інтереси: історія України, міська історія, урбаністика.

Оксана Бухало

випускниця 2015 року, web-дизайнерка в компанії «+Object». Займається розробкою для подальшого використання фірмового стилю в компанії, створенням загального дизайну сайтів, версткою каталогів, презентацій та ін.

Владислав Волинський

випускник 2015 року. Приватний генеалог, дослідник сімейної історії; інтернет-маркетолог. Займається вивченням родоводів для людей зі всього світу. Допомогає їм знайти відомості про своїх предків та дізнатися більше про покоління, що жили 200 – 300 років тому. Створює генеалогічні древа та пише книги про історію сім’ї. Дає змогу відшукати та передавати нащадкам інформацію про минуле свого роду. Окрім генеалогічних досліджень, займається розвитком веб-сайтів та спільнот в соціальних мережах.

Денис Гречко

кандидат історичних наук, старший науковий співробітник та вчений секретар відділу археології раннього залізного віку Інституту археології НАН України.

Сергій Гулєвський

старший викладач кафедри медіа-комунікацій Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, член Національної спілки журналістів України, генеральний директор Харківської обласної державної телерадіокомпанії.

Ігор Денисенко

член правління Харківського обласного благодійного фонду сприяння історико-культурним дослідженням „Діти підземелля”, заступник начальника відділу по роботі з об’єднаннями громадян (Харківська міська рада).

Катерина Єремєєва

випускниця 2013 року. Кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії та мовознавства Українського державного університету залізничного транспорту. Автор 39 наукових праць, в тому числі однієї монографії. Лауреат премії імені Ковальських у галузі українознавства (історія) (2009) та премії фундації імені Олега Ольжича (2010), академічного гранту фонду імені Ковальських (2017), дослідницького гранту Канадського інституту українських студій Альбертського університету (2017). Дослідження Катерини Єремєєвої стосуються історії радянського суспільства, радянської преси та гумору, кількісним методам в історичних дослідженнях.

Тетяна Бородіна

Випускниця бакалаврської програми з історії 2015 року, (історичний факультет ХНУ імені В. Н. Каразіна), магістр історії (спеціалізація «Юдаїка»), Національний університет «Києво-Могилянська академія»), аспірантка Докторської школи Національного університету «Києво-Могилянська академія», наукова співробітниця Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, експерт з акредитації освітніх програм (Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти).

Співупорядниця (разом з Наталею Риндюк) навчального посібника для учнів ліцеїв «Сторінки єврейської історії України». Київ, Дух і Літера, 2018; наукова редакторка українських перекладів досліджень з історії Голокосту: (разом з Ігорем Винокуровим та Анатолієм Подольським) Іван-Павло Химка, «Українсько-єврейські взаємини: від історії до пам'яті». Київ, Дух і Літера, 2019; (разом з Михайлом Тяглим) Доріс Л. Берґен, «Війна і геноцид. Коротка історія Голокосту». Київ, Дух і Літера, 2021.

Стажувалась в Єврейському університеті в Єрусалимі (2016), учасниця семінару «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» (Берлін, 2016), учасниця III Літньої школи з вивчення історії Голокосту в Україні (Київ, 2018), випускниця Genocide and Human Rights University Program (Торонто, 2019).

Наукові інтереси: історія Голокосту, студії з вивчення геноцидів, українсько-єврейські взаємини в першій половині XX ст.

Сергій Жидков

випускник 2018 року. Головний консультант апарату Верховної Ради України. У студентські роки був головою Студентського наукового товариства історичного факультету 2015-2017 років, переможець ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії України.




Микола Зінченко

Випускник 2017 року. З 2017 року аспірант кафедри політології Філософського факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна. З того ж року координатор громадського спостереження за виборами у Харківській області від "Громадянської мережі "ОПОРА". Також займається дослідженням діяльності діяльності депутатів всіх рівнів, налагодженням їхньої комунікації з виборцями.

Олександр Карпов

народний депутат України ІІ, ІІІ, IV скликань, координатор парламентської більшості у Верховній Раді України ІІ та ІІІ скликань. Професор, завідувач кафедри політичного менеджменту Академії муніципального управління в м. Київ.

Олег Коваленко

випускник 2018 року. Редактор стрічки новин інформаційного порталу MyKharkov.info. Журналіст інфопорталу My-Kiev.com. Автор статей онлайн-проекту «Вперше».

Коніва Юлія, випускниця 2014 року, науковий співробітник лабораторії GRHis (Groupe de Recherche d’Histoire) Université de Rouen - Дослідницька група з історії Руанського університету.

Красько Ольга – випускниця 2013 року, кандидат історичних наук (2018), старший науковий співробітник Музею історії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Лауреат премії фундації імені Олега Ольжича (2012). Стипендіат Німецького історичного інституту у Варшаві (2022). Наукові інтереси: усна історія, мемуаристмка, публічна історія.

Коніва Юлія

випускниця 2014 р. У 2019 р. захистила дисертацію на здобуття ступеню кандидата історичних наук на тему : "Зародження та розвиток суходільних комунікацій на території Слобідської України у XVIII - на початку XIX ст." Працює керівником відділу з експорту в компанії Grandex.

Дарья Меллінґ

випускниця 2012 року. Проектна менеджерка в think tank Zentrum Liberale Moderne (Центр ліберальної сучасності) в м. Берлін. Працює за напрямками Екологічна сучасність та Східне партнерство. Після навчання на історичному факультеті Каразінського університету закінчила магістратуру в Берлінському університеті Гумбольдта за спеціальністю Модерна європейська історія. Працювала в Берліні в дослідницьких проектах з вивчення історії примусової праці в націонал-соціалістичній Німеччині та Імперського міністерства праці. В 2017-2019 рр. була проектною менеджеркою в київському управлінні німецько-української платформи Київський Діалог, що спрямована на підтримку локальних ініціатив в регіонах України та створення мережі міжнародної співпраці.

Антон Меляков

кандидат історичних наук, доцент, докторант кафедри соціальної і гуманітарної політики Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України.

Катерина Мінкіна

випускниця 2018 року. Координаторка проектів Громадянської мережі ОПОРА.

Віктор Немченко

випускник 2018 року. Менеджер проєктів Освітнього проекту «На Урок»; організатор та автор вебінарів, спікер конференцій, автор курсів для вчителів. Досвід роботи у ТОВ "На Урок" 4 роки.

Стипендіат грантової програми IT-Generation (2022).

Вікторія Нестеренко

випускниця 2014 року. Викладач кафедри українознавства філософського факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна. Голова правління, координатор проектів БО «БФ «Трохи вогню». Захистила дисертацію «Міський простір Харкова: історія забудови та заселення (кінець 18 — початок 20 ст). Викладає історію України та спецкурси зі спеціальності «Урбаністичні студії». Куратор літературного напрямку на Art-picnic Слави Фролової. Створила Центр творчості та науки для сиріт та дітей з малозабезпечених сімей.

Володимир Оглоблін

член Союзу фотохудожників України, учасник і переможець численних міжнародних і національних конкурсів. Засновник власної фотошколи у Харкові. Організатор 30 персональних і декількох спільних виставок. Брав участь у фотовиставках у Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі (Російська Федерація), Празі (Чехія), Ризі (Латвія), Тарту (Естонія), Мюнхені, Нюрнбергу[3] (Німеччина), Гельсінках (Фінляндія), Ліллю, Парижі (Франція), Сінгапурі, Києві, Рівному, Івано-Франківську, Полтаві, Керчі.

Поліна Павлюкова, випускниця 2022 року. Переможниця Конкурсу наукових робіт молодих учених імені Б. А. Шрамка від 24.06.2021 р. за темою: «Нові техніко-типологічні групи орнаментованої кераміки колекції пам’ятки Генералка 2» (Науковий керівник к.і.н., доц. Скирда В.В).

Анатолій Парфіненко

кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри туристичного бізнесу та країнознавства Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна.

Руслан Пиріг

доктор історичних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту історії України НАНУ. Дослідник політичної історії України, національної біографістики, архівознавець, джерелознавець, історіограф. Академік Української академії історичних наук (1999). Лауреат премії ім. В. Веретеннікова (2000). Заслужений діяч науки і техніки України (2001).

Ярослав Приходько

навчався у магістратурі Маямі університету,в 2011 р. захистив докторську дисертацію у Пенсильванському університеті(США)

Катерина Пустова

випускниця 2017 року. Педагог-організатор та вчитель історії в Харківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступеня № 177 Харківської міської ради Харківської області.

Юрій Радченко

випускник 2008 року. Співзасновник та директор Центру дослідження міжетнічних Східної Європи. Кандидат історичних наук (2012). Захистив кандидатську дисертацію “Нацистський геноцид українських євреїв на території Прифронтової зони (1941-1943)“. Працює на посаді доцента Інституту сходознавства та міжнародних відносин “Харківський колегіум”. Був реципієнтом низки стипендій (зокрема Saul Kagan Claims Conference Fellowship for Advanced Shoah Studies, L. Dennis and Susan R. Shapiro Fellow, Center for Advanced Holocaust Studies, United States Holocaust Memorial Museum, Fellow in Zentrum für Holocaust-Studien, Institut für Zeitgeschichte (Munich, Germany), Yahad In Unum Research Fellow, Yad Hanadiv/Beracha Foundation post-doctoral fellowship, Post-doctoral fellow of The Israeli Inter-University Academic Partnership in Russian and East European Studies, Ben-Gurion University of the Negev). Закінчив монографію “Hilfspolizei, Self-government and the Holocaust in Ukrainian-Russian-Belorussian Borderland: Motivation, Identity, Collective Portrait and Memory”(у процесі видання). У 2019 році отримав International Prize for an outstanding publication «Jews and Illiberal Regimes in Eastern Europe after 1917».

Людмила Рибченко

кандидат історичних наук, завідувач науково-дослідного відділу Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» (м.Київ)

Ольга Рябченко

доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії і культурології Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова, Почесний краєзнавець України.

Артем Середа

випускник 2018-го року. Головний спеціаліст Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України. З 2015 року депутат Люботинської міської ради VII скликання. У 2016-2019 роках - голова Молодіжної ради при Люботинському міському голові. У 2017-2019 роках співробітник Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації. З липня 2019 року - заступник голови постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Люботинської міської ради.

Ольга Симоненко

Випускниця Історичного факультету, кафедри історії України 2009 р.

З 2010 р. - підприємець у сфері креативних індустрій. В 2012 році заснувала власну компанію, що займається генеалогічними дослідженнями родин з країн Східної Європи. Дослідила близько 100 родоводів.

З 2018 р. займається режисурою документальних фільмів, написанням сценаріїв та режисурою монтажу.

Володимир Склокін

випускник 2004 року. Кандидат історичних наук, доцент і в.о. завідувача кафедри нової і новітньої історії України Українського католицького університету (Львів). У 2010 році захистив кандидатську дисертацію «Військові обивателі Слобідської України: інтеграція до імперського суспільства (1765-1798)» (науковий керівник – професор С. А. Наумов). Стажувався в Інституті наук про людину у Відні, Європейському університеті Віадріна (Франкфурт-на-Одері), Центрально-Європейському, Кембриджському та Гарвардському університетах. Досліджує історію України та Російської імперії у довгому XVIII столітті, теорію та історію історіографії, а також публічну історію. Автор монографії «Російська імперія і Слобідська Україна у другій половині XVIII ст.: просвічений абсолютизм, імперська інтеграція, локальне суспільство» (2019) і співредактор (разом з Вадимом Ададуровим) колективної монографії «Імперські ідентичності в українській історії XVIII – першої половини ХІХ ст.» (2020).

Ірина Склокіна

випускниця 2008 року. Учасниця кількох колективних міжнародних проектів, присвячених історичній пам’яті та культурній спадщині, в тому числі «Region, Nation and Beyond. An Interdisciplinary and Transcultural Reconceptualization of Ukraine» (дослідження підтеми «Political Death Cult of the Fallen Soldiers in Ukraine in the Past 20 years») та «OpenHeritage (Organizing, Promoting and Enabling Heritage Re-Use Through Inclusion, Technology, Access, Governance and Empowerment)». Стажувалася в Університеті Торонто (Центр європейських, російських і євразійських студій), була стипендіаткою Німецького історичного інституту в Москві та Українсько-німецької комісії істориків. У Центрі міської історії дослідження Ірини Склокіної стосується історичної спадщини, зокрема у фокусі її вивчення — індустріальна та радянська спадщина Харкова та Львова.

Ірина Скубій

випускниця 2010 року. Доцент кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. Стипендіатка Німецько-української комісії істориків, Канадського інституту українських студій, Наукового товариства імені Шевченка в Америці, стажувалася в Центрі європейських, російських та європейських студій Університету Торонто (стипендія надана Holodomor Research and Education Consortium). Брала участь у міжнародній літній соціальній школі «Кордони в постсоціалістичному просторі: минуле, теперішнє, майбутнє», Східній літній школі Варшавського університету та школі «Пам’ять і право. Правові перспективи в історичних оцінках». Коло наукових інтересів: соціальна та економічна історія, історія торгівлі і споживання, матеріальна культура радянського суспільства, дитинство і гендер, туризм та історична пам’ять.

Максим Стрельник

випускник 2014 р. Начальник Управління молоді, спорту та іміджевих проектів Ізюмської міської ради Харківської області

Ольга Філатова

випускниця 2011 року. З 2011 до 2014 р. навчалася в аспірантурі на кафедрі історії України. У 2014 р. захистила дисертацію «Німецька національна меншина на Слобожанщині (кінець ХVIII – початок ХХІ ст.)» на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук (науковий керівник професор В. В. Калініченко). З 2015 р. працює старшим викладачем кафедри українознавства філософського факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Має більше 10 публікацій у вітчизняних і зарубіжних наукових фахових виданнях. Наукові інтереси: історія України, історія Слобідської України, історія етносоціальних рухів, політична історія

Фрунт Олена Сергіївна, випускниця магістратури 2018 року. Спеціалізувалась на кафедрі історіографії, джерелознавства та археології (науковий керівник І. Б. Шрамко). Працювала над темами “Скіфський звіриний стиль” та “Бронзові навершя скіфського часу”. У студентські роки приймала активну участь в роботі Скіфської археологічної експедиції університету, в дослідженнях Більського городища та некрополю Скоробір, у роботі студентського наукового археологічного гуртка, неодноразово виступала з доповідями на студентських наукових конференціях в Харкові, Києві та ін. Протягом двох років працювала старшим лаборантом у Музеї археології ХНУ імені В. Н. Каразіна. У листопаді 2019 року вступила до аспірантури (відділ раннього залізного віку) Інституту Археології НАН України. Продовжує займатись скіфською тематикою та досліджувати Більське городище, має наукові публікації у фахових виданнях.

Артем Харченко

випускник 2008 року. Доцент кафедри українознавства Національного технічного університету «ХПІ». Стипендіат Фонду Ротшильда, німецької програми DAAD з проектом “A Jewish Community in the Space of Imperial City”, канадського фонду HREC in Ukraine з проектом “Forcible Transfers of Children in the USSR: 1928-1935”. Стажувався в Simon Dubnow Institute (2016, Ляйпциг), Hebrew University (2018, Єрусалим), New Europe College (2018-2019, Бухарест). Учасник програми IVLP в США (2015). Співзасновник громадської організації Центр дослідження міжетнічних відносин Східної Європи. Член Української асоціації юдаїки.

Олексій Чеботарьов

випускник бакалаврату 2013 року. Докторант та науковий співробітник департаменту русистики Санкт-Галленського (Швейцарія). Працює над дисертаційним дослідженням «Трансміграція євреїв Російської імперії у Габсбурзькій Галичині (1870-1914)». Після закінчення Каразінського унівесристету, навчався та стажувався в Українському католицькому, Варшавському, Віденському та Фрібурзькому університетах. Працює випускним редактором журналу «Euxeinos. Governance and Culture in the Black Sea Region». Співпрацює у проектах Центру міської історії у Львові та Центру дослідження міжетнічних відносин у Харкові. Є учасником низки дослідницьких проектів та мереж науковців, що займаються дослідженням української та єврейської історії, міграції та прикордонь. Серед іншого, є координатором міжнародного проекту «Border Crossing: Jewish Migration from East Europe, 1870–1920”.


Дмитро Шаповал

Випускник 2013 року. Шеф-координатор відділу гідів найбільшого туроператора з чорнобильського туризму в Україні - "ЧОРНОБИЛЬ ТУР". Довгий час працював у сфері гостинності, пройшов шлях від адміністратора рецепції до управляючого готелем. Один із спікерів-експертів школи готельного бізнеса "Michelle" в м.Києві. Практикуючий фізіогноміст. Один з консультатнів та ведучий фізіогномічних практикумів в "United Physiognomics Center".

Олена Шаповалова

випускниця 2006 року. Кандидат історичних наук, доцент. З 2013 по 2016 р. – директор Центру міжнародного співробітництва Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. З 2016 року – директор державного підприємства "Український державний центр міжнародної освіти" Міністерства освіти і науки України. Є одним з кращих в Україні фахівців з питань інтернаціоналізації вищої освіти. Зробила вагомий внесок у популяризацію української освіти за кордоном: під її керівництвом розроблено та впроваджено державний освітній портал для іноземних студентів – www.studyinukraine.gov.ua, започатковано проведення щорічного Українського форуму міжнародної освіти, проведено більше 20 освітніх виставок та презентацій української освіти за кордоном. Стажувалася у Кембриджському (Велика Британія), Лундському (Швеція), Варшавському (Польща) університетах. Автор низки підручників та наукових статей. У 2018 році нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, має низку відомчих нагород, зокрема Почесну грамоту Міністерства освіти і науки України (2019).

Марина Шевчук

випускниця 2015 року. Директор музею історії Національної фармацевтичної академії України (м. Харків). Волонтер Чорнобильської історичної майстерні та Центру гендерної культури. Лауреат всеукраїнського конкурсу наукових робіт: «Жінки України у Другій світовій війні: історія, пам’ять, репрезентації», який проводив Міжнародний Фонд «Взаєморозуміння і толерантність» (2013 р.). Переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт на здобуття премій імені Ковальських (2015 р., диплом І ступеня).