RSS FeedНовини

  • Поделиться в VK
  • Поделиться в Facebook
  • Поделиться в Google+
  • Поделиться в Twitter
  • Количество просмотров 219

20 липня 2021 року

Краєзнавча практика - 2021

Краєзнавча практика - 2021

З 25 червня по 15 липня 2021 р. на історичному факультеті Каразінського університету тривала краєзнавча навчально-виробнича практика. В ній взяло участь більш ніж 60 студентів після завершення 3 курсу.

Факультетський керівник практик – декан, доцент С. Д. Литовченко. Керівниками краєзнавчої практики виступили професор С. М. Куделко та професор В. М. Духопельников. Базою практики, як і завжди, став університетський Центр краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька (керівник бази практики – заступник директора цього центру к.і.н. О. І. Вовк).

У 2021 р. практика відбулася у дистанційному форматі через карантинний режим, проте всі навчальні плани і програми були виконані в повному обсязі. Основною платформою взаємодії між керівниками та практикантами став дистанційний курс на платформі Moodle, який пройшов сертифікацію і був визнаний в якості навчально-методичної праці. Усі студенти пройшли інструктаж з охорони праці та безпеки життєдіяльності та отримали творчі завдання, які виконувалися індивідуально або в невеликих групах по 2–4 особи. При цьому враховувалися навички та зацікавлення студентів, бралася до уваги тематика їхніх курсових і дипломних робіт, а також місце проживання (фактичне місцезнаходження на час проходження практики).

Також студенти мали змогу удосконалити свої знання з історії та теорії краєзнавчих досліджень. Зокрема, їм були запропоновані тексти лекцій та завдання для самоперевірки в дистанційному курсі. Був проведений он-лайн колоквіум, де обговорювалися питання теорії, історії та сучасних напрямів розвитку краєзнавства. Також кожному студенту була надана індивідуальна тема для написання есе, в якому потрібно було схарактеризувати свій рідний регіон з точки зору археології, етнографії, архітектури, біографістики, топоніміки тощо.

Під час виконання творчих проектів та написання есе багато хто з практикантів мав змогу познайомитися з експозиціями музеїв та попрацювати з фондами бібліотек різних регіонів України – Запоріжжя, Донеччини, Полтавщини, Волині, Харківщини тощо.

Пропонуємо до перегляду фотозвіт студентки групи ІС-33 Лідії Літвінової, яка спеціалізується на кафедрі історіографії, джерелознавства та археології. Вона досліджувала життя та діяльність родини Косачів на Волині і під час опрацювання цієї теми відвідала Меморіальний музей «Лесина вітальня» в Луцьку та Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки.