RSS FeedАнонси

25 червня 2021 року

IV Наукові читання пам'яті професора Володимира Івановича Кадеева: «АНТИЧНИЙ СВІТ І СЕРЕДНІ ВІКИ»

Наукові читання пам'яті видатного антиковеда, археолога і педагога В.І.Кадеева проводяться за рішенням Вченої ради історичного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна та правління ХІАО в другій половині червня кожного непарного року (імовірно 25.06.21).

18 червня 2021 року

Круглий стіл «Інфраструктура як чинник модернізації Центрально-Східної Європи у «довгому ХІХ столітті»

Вельмишановні друзі й колеги! Запрошуємо вас взяти участь у міжнародному науковому круглому столі, ініційованому Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна та Інститутом вивчення Центрально-Східної Європи у межах реалізації проєкту Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE «Інфраструктура як чинник модернізації Центрально-Східної Європи у «довгому ХІХ столітті».

29 квітня 2021 року

«Дон Кіхот націоналізму: «вістниківський» період Дмитра Донцова». Науковий семінар кафедри історії України

29 квітня відбудеться науковий семінар кафедри історії України.

Запрошений гість — Олександр Зайцев, доктор історичних наук, професор кафедри нової та новітньої історії України гуманітарного факультету Українського католицького університету (м. Львів).

20 квітня 2021 року

Науковий семінар молодих вчених «Війни та військові протистояння у контексті античної та середньовічної епох»

Гурток молодих вчених “AD FONTES” кафедри історії стародавнього світу та середніх віківісторичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна 20 квітня 2021 року проводить науковий семінар «Війни та військові протистояння у контексті античної та середньовічної епох».В ході наукового семінару передбачено проведення круглого столу за темою «Репрезентації античних армій у комп’ютерних іграх та кіно».

15 квітня 2021 року

IV Італійсько-Українська Наукова Зустріч «Україна-Італія: археологія і формування просторів історичної пам’яті»: віртуальна конференція з нагоди Дня італійських наукових досліджень у світі

15 квітня 2021 року відбудеться онлайн конференція організована за ініціативою Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (Україна) та Університету Кампанії Луіджи Ванвітеллі (Італія), під патронатом Посольства Італії в Україні (Київ) та Італійського Інституту культури у Києві, ця віртуальна конференція присвячена питанням археології та історичної пам’яті України та Італії, які мали взаємовплив у період від архаїчної епохи до Середньовіччя.

14 квітня 2021 року

Міжкафедральний колоквіум молодих учених з історичної урбаністики: «Жити у місті: трансформація просторів і стилів життя. Від античності до сучасності»

Шановні друзі та колеги!

Запрошуємо всіх охочих долучитися до міжкафедрального колоквіуму молодих учених з історичної урбаністики «Жити у місті: трансформація просторів і стилів життя. Від античності до сучасності».

31 березня 2021 року

Перше весняне засідання студентського наукового гуртка кафедри історії стародавнього світу та середніх віків "AD FONTES"

У цю середу, 31 березня, о 13.30 на платформі Zoom відбудеться перше весняне засідання студентського наукового гуртка кафедри історії стародавнього світу та середніх віків "AD FONTES!".

30 березня 2021 року

Х Дриновські читання «Балкани в міжнародних відносинах: від Пізньої античності до епохи глобалізації»

30-31 березня 2021 року на платформі ZOOM відбудеться міжнародна наукова онлайн-конференція Х Дриновські читання «Балкани в міжнародних відносинах: від Пізньої античності до епохи глобалізації». Цей науковий форум є традиційним для історичного факультету та Центра болгаристики і балканських досліджень Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Наразі співорганізаторами виступили Інститут балканістики з Центром фракології та Інститут історичних досліджень Болгарської академії наук, Інститут історії України Національної академії наук України, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, Комісія істориків України та Болгарії.

25 березня 2021 року

ХІІ ЛУНЬОВСЬКІ ЧИТАННЯ «Музейні будівлі та примузейний простір»

25 березня 2021 року науково-практичний семінар ХІІ Луньовські читання «Музейні будівлі та примузейний простір».