RSS FeedАнонси

29 квітня 2022 року

75-а Міжнародна конференція молодих учених «Каразінські читання»

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у 75-й Міжнародній конференції молодих учених «Каразінські читання», присвяченій 100-річчю від дня народження Ю.В. Кнорозова

22 березня 2022 року

Вихованець факультету потребує допомоги!

Колишній вихованець історичного факультету Валерій Ходунов зі зброєю в руках захищав Україну в складі ЗСУ. Під час виконання військових обов'язків отримав поранення і потребує лікування.

Істфаківська та Каразінська спільното, просимо не залишатися осторонь і допомогти!

20 березня 2022 року

ХІІІ Луньовські читання

Шановні колеги!

Запрошуємо вас взяти участь у науковій конференції ХІІІ ЛУНЬОВСЬКІ ЧИТАННЯ "Музей в освітньому процесі: до 50-річчя заснування Музею історії ХНУ імені В. Н. Каразіна". Конференція відбудеться 1 квітня 2022 року в ХНУ імені В. Н. Каразіна (Головний корпус, майд. Свободи, 4)

10 березня 2022 року

Науковий семінар молодих вчених «Гроші та суспільство в період античності та середньовіччя».

Гурток молодих вчених “AD FONTES” кафедри історії стародавнього світу та середніх віків історичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна 30 березня 2022 року проводить науковий семінар «Гроші та суспільство в період античності та середньовіччя». Семінар відбудеться30 березня2022року. Місце та час буде повідомлено пізніше. Робочі мови семінару: українська, російська, англійська.

22 лютого 2022 року

Засідання гуртка мистецтвознавців

22 лютого о 13:40 відбудеться засідання студентського наукового гуртка мистецтвознавців. У межах засідання відбудеться зустріч із завідувачем кафедри історіографії, джерелознавства та археології, доктором історичних наук, професором С. І. Посоховим.

Запрошуємо всіх охочих долучитися в Zoom за посиланням!
Ідентифікатор конференции: 797 1777 2110
Код доступу: 2022

9 лютого 2022 року

Презентація книги «У пошуках обличчя міста: практики саморепрезентації міст України в індустріальну та постіндустріальну добу»

10 лютого 2022 року в Каразінському університеті відбудеться презентація книги «У пошуках обличчя міста: практики саморепрезентації міст України в індустріальну та постіндустріальну добу».

Ця книга стала результатом багаторічного міжуніверситетського проєкту. Її автори — 42 українські науковці з Донецька/Вінниці, Дніпра, Запоріжжя, Одеси та Харкова.

Видання присвячене теоретичним і практичним питанням дослідження символічних просторів та культурних ландшафтів п’яти великих міст Східної та Південної України: Дніпра, Донецька, Запоріжжя, Одеси та Харкова.

Авторами книги є учасники наукового проєкту «CityFace: Практики саморепрезентації багатонаціональних міст в індустріальну та постіндустріальну добу». Вони розглядають досліджувані міста як центри соціокультурної взаємодії та різноманітних інновацій, як динамічні системи, що постійно змінюються, перебуваючи в пошуку власного актуального «обличчя».

5 лютого 2022 року

Публічні лекції з історії України від викладачів факультету

ГО "Спілка ветеранів АТО" разом із Інститутом археології НАНУ в межах освітницького проекту "Історія України для ветеранів" планує протягом місяця провести перший курс публічних онлайн лекцій з метою переосмислення українського минулого і деконструкції усталених міфів.

11 січня 2022 року

Світлій пам’яті Валерія Федоровича Мещерякова!

11 січня історичний факультет згадує ім’я Валерія Федоровича Мещерякова (1947–2002 рр.), відомого вченого-антикознавця, професора, проректора Харківського університету, Заслуженого працівника освіти України, лідера демократичного руху в Україні наприкінці 1980-х – на початку 1990-х рр., громадського та політичного діяча Харківщини, якому могло б виповнитися зараз 75 років.

24 грудня 2021 року

«Виставка археологічних знахідок 2020-2021»

Нова виставка в Музеї археології

В кінці кожного року в стінах каразінського університету проходить археологічна виставка, що присвячена результатам роботи харківських археологів. Цього року можна буде побачити артефакти здобуті впродовж двох останніх років: 2020-2021.

24 грудня 2021 року

Засідання гуртка кафедри стародавнього світу та середніх віків «AD Fontes!»

Запрошуємо всіх охочих на новорічне засідання гуртка кафедри Стародавнього світу та Середніх віків «AD Fontes!».Зустріч буде проводитись в університеті, на кафедрі стародавнього світу та середніх віків.