RSS FeedАнонси

1 червня 2020 року

Наукова конференція «Проблеми історії та археології України»

13 - 14 листопада 2020 р. відбудеться ХII наукова конференція «Проблеми історії та археології України». Організатори конференції Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Історичний факультет, Харківське історико-археологічне товариство запрошують дослідників взяти участь.

27 травня 2020 року

XІ Луньовські читання

Шановні колеги!

Запрошуємо вас взяти участь у науковій конференції XІ ЛУНЬОВСЬКІ ЧИТАННЯ «Музейні будівлі та навколомузейний простір». Конференція відбудеться 27 березня 2020 року в ХНУ імені В. Н. Каразіна (Головний корпус, пл. Свободи, 4).

24 квітня 2020 року

73-тя Міжнародна конференція молодих учених «Каразінські читання»

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у 73-ій Міжнародній конференції

молодих учених «Каразінські читання», присвяченій 215-річчю від заснування Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

24 квітня 2020 року

Круглий стіл «Урбаністичні студії в Україні: міський простір та символічні образи»

Запрошуємо взяти участь у роботі круглого столу «Урбаністичні студії в Україні: міський простір та символічні образи», що відбудеться в межах 73-ї Міжнародної конференції молодих учених «Каразінські читання».

24 квітня 2020 року

Круглий стіл «Історія і медіа: образи і практики репрезентації»

Сучасний українській інформаційний простір насичений різними, іноді протилежними, візіями минулого. Його інтерпретаторами дедалі частіше стають політичні та громадські діячі, журналісти, медіаексперти, письменники та ін. В умовах розширення функцій і зон впливу нових медіа, голоси професійних дослідників залишаються не почутими широкою аудиторією. Представники історичного цеху, як правило, неохоче виходять за межі університетів, у медійне поле, натомість зосереджуються на створенні фахових, проте часто незрозумілих для пересічного і непідготовленого читача текстів. Через художні фільми та телепередачі на історичну тематику, колонки, блоги, соціальні мережі поширюються образи (за версією одних авторів «справжньої», на думку інших – альтернативної) історії. У цих умовах об’єктом вивчення історика стає не тільки, власне, минуле, а й практики інструменталізації, популяризації, використання минулого.

21 квітня 2020 року

Міжнародна наукова конференція «Україна і Польща: 100 років співробітництва (до річниці Варшавської угоди)», 21 квітня 2020 р.

Кафедра історії України історичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Харкові запрошує дослідників взяти участь у Міжнародній науковій конференції «Україна і Польща: 100 років співробітництва (до річниці Варшавської угоди)», яка відбудеться 21 квітня 2020 р.

10 квітня 2020 року

Випускник факультету Віталій Кіркач потребує допомоги!

Віталій Кіркач, випускник історичного факультету 2017 р., археолог, працівник краєзнавчого музею м. Слов’янськ отримав тяжкі мінно-вибухові травми. Терміново потрібна операція .

3 квітня 2020 року

УВАГА! Інформація для студентів на час карантину!

Шановні студенти, у зв’язку із проведенням карантинних заходів навчальний процес відбуватиметься в дистанційному режимі.