RSS FeedАнонси

25 червня 2021 року

IV Наукові читання пам'яті професора Володимира Івановича Кадеева: «АНТИЧНИЙ СВІТ І СЕРЕДНІ ВІКИ»

Наукові читання пам'яті видатного антиковеда, археолога і педагога В.І.Кадеева проводяться за рішенням Вченої ради історичного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна та правління ХІАО в другій половині червня кожного непарного року (імовірно 25.06.21).

18 червня 2021 року

Круглий стіл «Інфраструктура як чинник модернізації Центрально-Східної Європи у «довгому ХІХ столітті»

Вельмишановні друзі й колеги! Запрошуємо вас взяти участь у міжнародному науковому круглому столі, ініційованому Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна та Інститутом вивчення Центрально-Східної Європи у межах реалізації проєкту Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE «Інфраструктура як чинник модернізації Центрально-Східної Європи у «довгому ХІХ столітті».

18 червня 2021 року

Міжнародний онлайн круглий стіл «Інфраструктура як чинник модернізації Центрально-Східної Європи у «довгому ХІХ столітті»».

18 червня 2021 року на історичному факультеті Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна у межах реалізації проєкту Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE, спільно з Болгарською академією наук, Інститутом вивчення Центрально-Східної Європи в Києві, Центром болгаристики і балканських досліджень ім. М. Дринова відбудеться міжнародний онлайн круглий стіл «Інфраструктура як чинник модернізації Центрально-Східної Європи у «довгому ХІХ столітті»».

18 червня 2021 року

Виступ англійською мовою лектора Теодорічки Готовської-Хенце (Інститут історичних досліджень Болгарської академії наук) «У тіні двох європейських війн та одного національного повстання: будівництво залізничної лінії у болгарських землях (1869–1878 рр.)».

18 червня 2021 р. об 11.30 у межах реалізації проєкту «Infrastructure that have united Europe: Insights into the History, Recent Developments and Outlook for Capacities» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє» відбудеться виступ англійською мовою лектора і консультанта проєкту, докторки Теодорічки Готовської-Хенце (Інститут історичних досліджень Болгарської академії наук) «У тіні двох європейських війн та одного національного повстання: будівництво залізничної лінії у болгарських землях (1869–1878 рр.)».

15 червня 2021 року

Конкурс наукових робіт молодих учених імені Б. А. Шрамка

Увага! Оголошується конкурс наукових робіт молодих учених

імені Б. А. Шрамка

Університетський конкурс спрямовано на підтримку обдарованої й талановитої молоді, відзначення досягнень у галузі археологічних досліджень.

У конкурсі можуть брати участь студенти бакалаврського та магістерського рівня Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

28 травня 2021 року

Презентація книги М. З. Бердути

28 травня 2021 р. о 14:00 в ауд 5-58 відбудеться презентація книги М. З. Бердути "Сторінки мого життя. Спогади і роздуми" за участі автора.

27 травня 2021 року

Відкрита лекція директора центру рукописів Університету імені Султана Мехмеда Фатіха Самі Арслана

З 24 по 28 травня 2021 р. в межах програми міжнародного академічного обміну Erasmus+ на історичному факультеті триває візит директора центру рукописів Університету імені Султана Мехмеда Фатіха др. Самі Арслана.

27 травня 2021 року

Засідання гуртка мистецтвознавців

Тема зустрічі: "Візуальність мистецтва як джерело для історика"

26 травня 2021 року

Вибори ректора

Шановні колеги!

26 травня 2021 року

ХХ Кирило-Мефодіївські читання

26-27 травня на платформі ZOOM відбудеться міжнародна наукова онлайн-конференція ХХ Кирило-Мефодіївські читання, присвячена 175-річчю харківської болгаристики. Цей науковий форум є традиційним для історичного факультету та Центру болгаристики і балканських досліджень імені М. Дринова. Наразі співорганізаторами виступили Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського, Інститут історії України НАН України й Інститут історичних досліджень Болгарської академії наук.