RSS FeedАнонси

27 травня 2020 року

XІ Луньовські читання

Шановні колеги!

Запрошуємо вас взяти участь у науковій конференції XІ ЛУНЬОВСЬКІ ЧИТАННЯ «Музейні будівлі та навколомузейний простір». Конференція відбудеться 27 березня 2020 року в ХНУ імені В. Н. Каразіна (Головний корпус, пл. Свободи, 4).

24 квітня 2020 року

73-тя Міжнародна конференція молодих учених «Каразінські читання»

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у 73-ій Міжнародній конференції

молодих учених «Каразінські читання», присвяченій 215-річчю від заснування Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

24 квітня 2020 року

Круглий стіл «Урбаністичні студії в Україні: міський простір та символічні образи»

Запрошуємо взяти участь у роботі круглого столу «Урбаністичні студії в Україні: міський простір та символічні образи», що відбудеться в межах 73-ї Міжнародної конференції молодих учених «Каразінські читання».

24 квітня 2020 року

Круглий стіл «Історія і медіа: образи і практики репрезентації»

Сучасний українській інформаційний простір насичений різними, іноді протилежними, візіями минулого. Його інтерпретаторами дедалі частіше стають політичні та громадські діячі, журналісти, медіаексперти, письменники та ін. В умовах розширення функцій і зон впливу нових медіа, голоси професійних дослідників залишаються не почутими широкою аудиторією. Представники історичного цеху, як правило, неохоче виходять за межі університетів, у медійне поле, натомість зосереджуються на створенні фахових, проте часто незрозумілих для пересічного і непідготовленого читача текстів. Через художні фільми та телепередачі на історичну тематику, колонки, блоги, соціальні мережі поширюються образи (за версією одних авторів «справжньої», на думку інших – альтернативної) історії. У цих умовах об’єктом вивчення історика стає не тільки, власне, минуле, а й практики інструменталізації, популяризації, використання минулого.

21 квітня 2020 року

Міжнародна наукова конференція «Україна і Польща: 100 років співробітництва (до річниці Варшавської угоди)», 21 квітня 2020 р.

Кафедра історії України історичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Харкові запрошує дослідників взяти участь у Міжнародній науковій конференції «Україна і Польща: 100 років співробітництва (до річниці Варшавської угоди)», яка відбудеться 21 квітня 2020 р.

3 квітня 2020 року

УВАГА! Інформація для студентів на час карантину!

Шановні студенти, у зв’язку із проведенням карантинних заходів навчальний процес відбуватиметься в дистанційному режимі.