RSS FeedАнонси

  • Поделиться в VK
  • Поделиться в Facebook
  • Поделиться в Google+
  • Поделиться в Twitter
  • Количество просмотров 78

27 квітня 2023 року

Українсько-німецький колоквіум «Історіописання у часи війни та вигнання» 2022/2023 продовжує свою роботу. Запрошуємо до участі!

Колоквіум презентує сучасні дослідження українських істориків. Спираючись на досвід багаторічної співпраці між історичним факультетом Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та кафедрою сучасної та східноєвропейської історії Університету ім. Фрідріха-Александра міст Ерлангена-Нюрнберга передбачається, що колоквіум об'єднає істориків з Харкова та колег з Ерлангена, Мюнстера, Бонна, Гейдельберга та інших німецьких міст.Писати історію під час війни та вигнання – завдання не з легких, а поточні події продовжують кидати виклик нашій термінології та перспективам.Деякі проєкти, які будуть представлені, присвячені поточним подіям з використанням підходів і методологій, достатньо поширених в історіописанні (усна історія, міська історія/урбаністичні студії).Інші дослідження базуються на багаторічних дослідницьких інтересах. Панельна дискусія присвячена темі деколонізації, яка активно обговорюється як в Україні, так і в Німеччині.

Колоквіум організовано кафедрою сучасної та східноєвропейської історії Університету ім. Фрідріха-Александра міст Ерлангена-Нюрнберга (професор Юлія Обертрайс/Julia Obertreis) та історичним факультетом Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (професор Людмила Посохова) у співпраці з кафедрою східноєвропейської історії Вестфальського університету імені Вільгельмав Мюнстері (професор Рікарда Вульпіус/RicardaVulpius), кафедрою східноєвропейської історії Боннського університету (професор Мартін Ауст/MartinAust) та кафедрою східноєвропейської історії Гейдельберзького університету (професор Таня Пентер/TanjaPenter).