RSS FeedАнонси

  • Поделиться в VK
  • Поделиться в Facebook
  • Поделиться в Google+
  • Поделиться в Twitter
  • Количество просмотров 268

23 березня 2017 року

Відкриття виставки випускних фотографій та альбомів

23 березня 2017 р. о 13.30 у приміщенні Музею історії Харківського університету відбудеться відкриття виставки випускних фотографій та альбомів.

На виставці представлені випускні альбоми, фотографії, пам’ятні знаки та випускні документи студентів Харківського університету, починаючи з другої половини ХІХ ст. і до сучасності. Феномен людської пам’яті нині знаходиться в центрі уваги фахівців з різних дисциплін. Матеріали виставки дають змогу зрозуміти, яким чином університетська спільнота протягом своєї історії зберігала пам’ять про себе, конструювала образ свого минулого та сучасного.

Заслуговують на увагу випускні альбоми та окремі фотознімки студентів Харківського університету ХІХ – початку ХХ ст., серед яких – роботи видатного фотографа О. М. Іваницького, братів Блюм, фотоательє «А. Скассі і Ко». Також представлені карикатури початку ХХ ст. на різні типи студентів, створені В. М. Кадуліним.

Окремі вітрини присвячені випускним знімкам та документам студентів Харківського інституту народної освіти (1920-ті рр.), створеного на базі університету. Випускні альбоми 1930-1990-х рр. дають змогу прослідкувати подальшу трансформацію традицій фіксування пам’яті про Харківський університет. Серед представлених матеріалів – випускні альбоми сучасних викладачів Харківського університету, зокрема, професора С. М. Куделка, доцента Л. Д. Маєвської. Деякі фотографії з випускних альбомів відображають повсякдення студентів Каразінського університету у різні періоди його історії, «місця пам’яті» студентства тощо.

Виставка працюватиме до 28 квітня 2017 р. в Музеї історії університету на 2 поверсі Головного корпусу ХНУ імені В. Н. Каразіна (пл. Свободи, 4).

Телефон для довідок:707-54-72 (Музей історії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна) press@karazin.ua