RSS FeedАнонси

  • Поделиться в VK
  • Поделиться в Facebook
  • Поделиться в Google+
  • Поделиться в Twitter
  • Количество просмотров 172

14 листопада 2018 року

Презентація книжок за участі Тетяни Водотики та Володимира Кулікова

Запрошуємо на презентацію книжок, що відбудеться 14 листопада о 15:00 в ауд. 5-58 на історичному факультеті.

Тетяна Водотика, історикиня, наукова співробітниця Інституту Історії НАН України, шеф-редакторка журналу «Місто: історія, культура, суспільство» презентує книгу Простір можливостей: Україна в добу заліза та пари. Київ, 2018.

Друга половина XIX ст. стала часом колосальних економічних і соціальних зрушень у Російській імперії та на українських землях, які були її частиною. Природні ресурси, доступна робоча сила та інфраструктура, що стрімко розвивалась, перетворили ці території на простір можливостей для перспективних інвестицій. Авторка веде читача від загальних тенденцій розвитку економіки в другій половині XIX ‒ на початку XX ст. до особистих історій підприємців, від зародження ідеї створення того чи іншого підприємства до спадку, що лишився від епохи заліза та пари.


Володимир Куліков, історик, докторант Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна презентує книгу Праця, виснаження та успіх: промислові мономіста Донбасу / М. Ільченко, К. Кузіна, В. Куліков та ін. Львів, 2018.

Книга представляє історію Донбасу ХІХ–ХХІ ст. через призму життя мешканців і творців промислових мономіст. Саме наполеглива праця не тільки робітників, але й управителів і бізнесменів веде до успіху, який, однак, теж має свою ціну – виснаження людських і природних ресурсів. Книга розповідає про те, ким були мешканці мономіст, якими були їхнє буденне життя, робота, відпочинок та як вибудовувалися стосунки між людьми і різними соціальними групами.

Видання стало результатом співпраці кількох авторів, що їх об’єднала ініціатива Центру міської історії (Львів) і Програма вивчення східної України ім. Ковальських Канадського інституту українських студій (Харків).