RSS FeedАнонси

  • Поделиться в VK
  • Поделиться в Facebook
  • Поделиться в Google+
  • Поделиться в Twitter
  • Количество просмотров 207

27 вересня 2018 року

Відкриття виставки «Українські сліди на пйотрковській землі (документи Державного архіву в Пйотркові Трибунальському)»

27 вересня 2018 р. о 9.25 в Музеї історії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбудеться відкриття виставки «Українські сліди на пйотрковській землі (документи Державного архіву у Пйотркові Трибунальському)».

На двадцяти стендах будуть представлені матеріали з історії польсько-українських взаємин початку ХХ століття. Відвідувачі матимуть змогу ознайомитися з копіями унікальних документів та фотографій, що ілюструють повсякдення українського населення на території Польщі у згаданий період. На особливу увагу заслуговує представлена серед експонатів справа побудови каплиці для інтернованих у Пйотркові українських солдатів (1921 р.), а також документація щодо надання права на постійне перебування для колишніх солдатів. Цікавими є довідки Української дипломатичної місії в Польщі, які підтверджували статус громадянина Української Народної Республіки.

Історичні коментарі та описидокументів підготовлені двома мовами: польською та українською. Авторами історичних коментарів виступили працівники архівів та історики, які мають великий досвід досліджень та популяризації історії Пйотркова Трибунальського та його регіону. Завдяки цьому зміст виставки буде доступний широкому колу відвідувачів.

Виставка працюватиме протягом осені 2018 р. Вхід вільний.